06/11/2017

Nominaties voor eerste Emile Awards bekend

De Oscars besteden weinig aandacht aan animaties en de Annies gaan vaak alleen naar producties van Amerikaanse bodem. Daarom worden dit jaar voor het eerst de Emile Awards uitgereikt tijdens de European Animation Awards.

European Animation AwardsHet zijn niet alleen studio’s, regisseurs of producenten die worden bekroond, maar zo goed als iedereen die van script tot eindresultaat aan animaties meewerkt.

Er zijn 16 categorieën voor verschillende artistieke prestaties, zoals storyboarding en karakteranimatie. Daarnaast wordt er ook een Lotte Reiniger Lifetime Achievement Award uitgereikt door het EAA-bestuur.

Met de prijzen wordt het vele talent van het Europese continent gevierd. De Emiles moeten de hoogste onderscheiding worden voor animatie in Europa en het werk aan deze kant van de oceaan in de kijker plaatsen. De 16 categorieën werden verdeeld over vier jury’s, die elk uit drie leden bestonden die zich over de preselectie ontfermden. Van de ruim 500 inzendingen uit meer dan 30 landen hield elke jury uiteindelijk drie genomineerden over per categorie.

Bij de genomineerden zijn ook enkele animators van eigen bodem terug te vinden: tekenfilm The Red Turtle van de Nederlandse regisseur Michael Dudok de Wit en animatieserie My Knight and Me van de Belgische regisseur Joeri Christiaen zijn meermaals genomineerd.

Emile Awards - European Animation AwardsNu al bekend is dat de eerste Lotte naar Richard Williams gaat, wiens leven helemaal in het teken van animatie staat. De Canadees-Britse tekenfilmmaker is vooral bekend van de klassiekers Who Framed Roger Rabbit en The Thief and the Cobbler. Williams is 84 jaar, maar nog steeds actief; zijn korte film Prologue werd vorig jaar genomineerd voor een Oscar.

De feestelijke uitreiking vindt plaats op 8 december 2017 in de theaterzaal Le Nouveau Siècle in de Noord-Franse stad Lille. Meer informatie over de Emiles vind je op deze website.

Nominaties Emile Awards 2017:

Best Student Film

  • O Matko! (O Mother!) van Paulina Ziolkowska (PL)
  • Merlot van Marta Gennari en Giulia Martinelli (IT)
  • Pro Mamu (About a Mother) van Dana Velikovskaya (RU)

Best Animated Short Film

  • Chulyen, histoire de corbeau (Chulyen, A Crow’s Tale) van Cerise Lopez en Agnès Patron (FR)
  • Sredi chernyh voln (Among the Black Waves) van Ana Budanova (RU)
  • Min Börda (The Burden) van Niki Lindroth von Bahr (SE)

Best Background & Character Design in an Animated Short Film

  • Manivald van Chintis Lundgren (EE, HR, CA)
  • Peripheria van David Coquard-Dassault (FR)
  • Rêve d’enfant (Child’s Dream) van Christophe Gérard (FR)

Best Commissioned Film

  • The Story of an Idea van FX Goby (GB)
  • Otto ‘Time’ van Marc Craste / Studio AKA (DE)
  • The Last Job on Earth van Moth Studio (GB)

Best TV/Broadcast Production

  • Revolting Rhymes van Jakob Schuh en Jan Lachauer (GB)
  • We’re Going on a Bear Hunt van Joanna Harrison en Robin Shaw (GB)
  • The Amazing World of Gumball (GB)

Best Writing in a TV/Broadcast Production

  • The Amazing World of Gumball (GB)
  • Mon chevalier et moi (My Knight and Me) van Joeri Christiaen (FR, BE)
  • Flapacha, où es-tu? (Floopaloo, Where Are You?) van Jean Cayrol en Hugo Guitard (FR)

Best Storyboard in a TV/Broadcast Production

  • Revolting Rhymes van Jakob Schuh en Jan Lachauer (GB)
  • The Amazing World of Gumball (GB)
  • Shaun the Sheep van Will Becher (GB)

Best Character Animation in a TV/Broadcast Production

  • Revolting Rhymes van Jakob Schuh en Jan Lachauer (GB)
  • We’re Going on a Bear Hunt van Joanna Harrison en Robin Shaw (GB)
  • The Amazing World of Gumball (GB)

Best Background & Character Design in a TV/Broadcast Production

  • Hey Duggee van Grant Orchard (GB)
  • Puffin Rock van Maurice Joyce (IE)
  • Ernest and Celestine van Jean-Christophe Roger en Julien Chheng (FR, BE, LU)

Best Soundtrack in a TV/Broadcast Production

  • Mon chevalier et moi (My Knight and Me) van Joeri Christiaen (FR, BE)
  • Lastman van Jérémie Perrin (FR)
  • En sortant de l’école (Fresh Out of School) (FR)

Best Feature Film

  • La Tortue Rouge (The Red Turtle) van Michael Dudok de Wit (FR, BE)
  • Le Grand Méchant Renard et autres contes (The Big Bad Fox and Other Tales) van Benjamin Renner en Patrick Imbert (FR, BE)
  • Ma vie de courgette (My Life as a Zucchini) van Claude Barras (CH, FR)

Best Writing in a Feature Film Production

  • Ethel & Ernest van Roger Mainwood (GB)
  • Louise en hiver (Louise by the Shore) van Jean-François Laguionie (FR, CA)
  • Ma vie de courgette (My Life as a Zucchini) van Claude Barras (CH, FR)

Best Storyboard in a Feature Film Production

  • Psiconautas, los niños olvidados (Birdboy, the Forgotten Children) van Pedro Rivero en Alberto Vázquez (ES)
  • Tout en haut du monde (Long Way North) van Rémi Chayé (FR, DK)
  • La Tortue Rouge (The Red Turtle) van Michael Dudok de Wit (FR, BE)

Best Character Animation in a Feature Film Production

  • Ethel & Ernest van Roger Mainwood (GB)
  • La Jeune fille sans mains (The Girl without Hands) van Sébastien Laudenbach (FR)
  • La Tortue Rouge (The Red Turtle) van Michael Dudok de Wit (FR, BE)

Best Background & Character Design in a Feature Film Production

  • Ethel & Ernest van Roger Mainwood (GB)
  • Psiconautas, los niños olvidados (Birdboy, the Forgotten Children) van Pedro Rivero en Alberto Vázquez (ES)
  • Tout en haut du monde (Long Way North) van Rémi Chayé (FR, DK)

Best Soundtrack in a Feature Film Production

  • Ma vie de courgette (My Life as a Zucchini) van Claude Barras (CH, FR)
  • Tout en haut du monde (Long Way North) van Rémi Chayé (FR, DK)
  • La Jeune fille sans mains (The Girl without Hands) van Sébastien Laudenbach (FR)

EAA-voorzitter Peter Lord over de Emile Awards

Geplaatst door onder Awards, Films